چگونه یک وکیل خوب پیدا کنیم

یکی از دغدغه های هر شخصی در هر شهر، پیدا کردن یک وکیل خوب و معتبر می باشد. وکیل خوب دارای ویژگی هایی می باشند که باعث می شود جزو بهترین  ها محسوب شوند. بنابراین در ادامه به بیان  ویژگی های وکیل های خوب و معتبر می پردازیم :

دیوان عدالت اداری

بانکی

حقوقی

کیفری

ملکی

ثبتی

تخصص و مهارت

برای پیدا کردن یک وکیل خوب و معتبر، به دنبال موسسه ای باشید که دارای مهارت و تخصص در هر زمینه ی وکالتی باشد. مهارت و تخصص بالای یک  وکیل باعث می شود تا در تمامی زمینه های حقوقی به مردم کمک شود و بتواند مورد اعتماد سایرین قرار گیرد. یکی دیگر از مهم ترین شناخت برای یک وکیل خوب و معتبر، استفاده از وکلایی است که دارای تخصص خوب در امور وکالتی و سوابق خیلی خوب در دعاوی های مختلف مانند ملکی، کیفری، ثبتی، خانوادگی و ملکی را داشته باشند و همچنین توانایی برطرف کردن مشکلات مراجعین کنندگان را هم داشته باشند. استفاده کردن از وکلای خوب و با سابقه ای که مشاوره های تخصصی و حرفه ای به موکلین خود ارائه می دهند باعث می شود، تا وکیل مورد اعتماد و اطمینان سایر مردم قرار گیرد.

سوابق وکیل

اگر تصمیم دارید تا از خدمات حقوقی یک موسسه حقوقی خوب استفاده کنید بهتر است تا به سوابق آن وکیل توجه  داشته باشید. وکیل که در سوابق خود نمونه پرونده های موفقیت آمیز را ثبت کرده باشد، بیشتر مورد اعتماد مردم قرار می گیرد و در بیشتر پرونده های حقوقی در زمینه های مختلف، راحت تر می تواند به مردم کمک کند. درواقع سابقه یک وکیل جزو موارد مهمی است که می توان از شناخت یک موسسه معتبر مطمعن شد.

پیگیری مستمر و دقیق پرونده های حقوقی

یکی دیگر از موضوعات مهمی که در انتخاب وکیل باید به آن توجه داشت، پیگیری مستمر و مداوم پرونده های حقوقی موکلین می باشد و همین موضوع باعث می شود تا متوجه شد یک وکیل تا چه میزان به امور حقوقی موکلینش اهمیت می دهد. متاسفانه در برخی از موسسات حقوقی به دلیل حجم بالای پرونده ها، نسبت به نمونه پرونده ها و پیگیری های آن ها بی تفاوت شده و همین موضوع باعث می شود تا نتیجه درست و مطلوبی از سایر پرونده ها بدست نیاید و با موفقیت همراه نشود. درواقع یک وکیل زمانی بهترین موسسه شناخته می شود که برای حقوق موکلین خود ارزش قایل باشد و نسبت به ادامه امور آن ها بی تفاوت نباشد.

در نهایت برای پیدا کردن یک موسسه حقوقی خوب، با توجه به ویژگی هایی که شرح داده شد، می توان از آشنایان و افراد قابل اعتماد کمک گرفت و از آن ها خواست تا وکیل را که نسبت به کار آن ها شناخت دارند و راضی بوده اند را به شما معرفی کنند. یکی دیگر از راه های پیدا کردن یک وکیل خوب و معتبر، تحقیق و پرس و جو در فضای مجازی است زیرا امروزه معمولا وکیل در فضای مجازی، صفحات مجازی مربوط به خود را دارند که امور حقوقی و کاری خود را به مردم معرفی کرده و تبلیغات کاری خود را در آنجا انجام می دهند. بنابراین شما می توانید با مراجعه به صفحات آن ها و بررسی نظرات مردم در خصوص آن وکیل، در مورد کیفیت کاری آن مطلع شده و به او اعتماد کنید، زیرا مردم همیشه صادق ترین نظرات را بیان کرده و در اختیار همگان قرار می دهند.

مزیت های وکیل نسبت به دفتر وکالت

  • پاسخگویی مشاورین به موکلین
  • حضور وکلای متخصص و برجسته در حوزه های مختلف وکالت
  • پیگیری منظم و بررسی پرونده ها و اطلاع رسانی روند کاری پرونده به موکلین
  • سیستم مدیریتی قوی بر روندکاری پرونده ها و عملکرد وکیل
  • ارائه گزارش کار وکلا در رابطه با پرونده